Motto: ÚKOL MUSÍ BÝT SPLNĚN.

Poslední rozloučení

Vážení priatelia,

včera sme sa v Liptovskom Mikuláši rozlúčili s výnimočným človekom, príslušníkom 2. čs. paradesantnej brigády v ZSSR počas 2. svetovej vojny, partizánom, prieskumníkom, bojovníkom proti banderovcom a neskôr učiteľom. Funkcionárom SZPB, čestným občanom mesta Liptovský Mikuláš a čestným členom Klubu vojenských výsadkárov SR. Pokiaľ mohol, odovzdával svoje skúsenosti, vedomosti a ľudskú múdrosť hlavne mladým ľuďom.

Prezídium a členovia KVV SR
vyjadrujeme úprimnú sústrasť a ľútosť príbuzným, priateľom a všetkým blízkym, nad odchodom

generálmajora v. v. Jána Iľanovského.

Do výsadkového neba odišiel vo veku 99 rokov.

Česť jeho pamiatke.

S úctou

Mjr. v. v. Mgr. Vladimír Schneider
029.JPG
037.JPG
065.JPG
067.JPG
Parte Skácel Luděk 2.jpg
Vážená truchlící rodino, kolegyně a kolegové, vážení smuteční hosté!

Připadl mi nelehký úkol, abych jménem spolubojovníků a výsadkových veteránů, se rozloučil a doprovodil na poslední cestu našeho kolegu Ing. Luďka Skácela. Zpráva o jeho skonu přišla tak náhle a hluboce nás zarmoutila.
Luďku, vím, že jsi neměl rád dlouhé řeči, proto se budu snažit být stručný. Luďka jsem znal více jak 40 let a je to přibližně měsíc, co jsme se společně se stovkami bývalých výsadkářů zúčastnili „Pochodu po stopách 22.vb“ na výcvikové základně Hamry. Proto zpráva o Tvém úmrtí byla pro nás naprosto nečekaná a o to více bolestná.
Dovolte mi, abych se jménem kolegů, členů Klubu výsadkových veteránů, jménem všech velitelů, výsadkářů, kteří v průběhu jeho života s ním spolupracovali, rozloučil se skvělým velitelem i kamarádem
plk. gšt. Ing. Luďkem Skácelem.
Luděk se narodil 23. dubna 1952 a vybral si vojenské povolání jako své celoživotní. Připomeňme si ty nejdůležitější mezníky jeho vojenského života.
V letech 1970 – 1974 studoval na Vysoké vojenské škole pozemního vojska ve Vyškově. Po jejím ukončení nastoupil službu u 22. výsadkového pluku v Prostějově, kde velel průzkumné rotě 2. výsadkového průzkumného praporu. V říjnu 1984 byl povolán ke studiu na VAAZ v Brně a po ukončení studia v říjnu 1987 se vrátil zpět do Prostějova, kde se stal velitelem 3. výsadkového průzkumného praporu a od srpna 1989 zástupcem velitele výsadkové brigády.
Od 30. 11. 1991 do 30. 9. 1995 zastával funkci velitele výsadkové brigády.
Od října 1995 působil na katedře vojenského zpravodajství VA v Brně a poté byl od září 1996 do srpna 1997 přidělen ke štábu 2. armádního sboru v Olomouci jako náčelník zpravodajské služby, později náčelník správy zpravodajské služby a REB (radioelektronického boje). Od srpna 1997 do listopadu 2001 působil na Velitelství sil územní obrany v Táboře a v listopadu 2001 odešel do zálohy.
Chci zdůraznit, že Luďka Skácela jsme si hluboce vážili pro jeho pracovitost, cílevědomost a houževnatost. Byl to velitel náročný, ale zároveň spravedlivý vůči svým podřízeným. Byl velmi dobře odborně připraven, prostě velitel s přirozenou autoritou.
A společně s manželkou Hankou vychovali 3 syny, Richarda, Tomáše a Petra. Byl jsi na ně vždy pyšný. Tomáš jde v Tvých šlépějích a je velitelem stejného útvaru, kterému jsi před 30 léty velel Ty. A to se ještě nikomu z nás nepodařilo.
Velice si vážíme Tvého pozitivního přístupu k vytváření podmínek pro práci KVV Prostějov i celého výsadkového veteránského hnutí v první polovině 90-tých let i Tvého aktivního členství, společně s manželkou Hankou v našem klubu.
Chci Vás ujistit, že v našich srdcích a v našem povědomí zůstane Luděk navždy jako velitel, výsadkář, který miloval svou práci a který pro ni nasazoval všechny svoje síly.
Luďku, kolego, kamaráde, děkujeme Ti za všechno dobré, co jsi pro speciální síly a výsadkové veteránské hnutí vykonal. Nikdy nezapomeneme.
Čest Tvojí památce.
DSC_0312.jpg
DSC_0303.jpg
DSC_0314.jpg
DSC_0317.jpg
DSC_0319.jpg
Vážení priatelia,

pripájame sa vyjadrením sústrasti a našej úprimnej ľútosti nad jeho odchodom do výsadkového neba všetkým členom jeho rodiny, jeho priateľom, kolegom, spolubojovníkom.
Zostáva nám v pamäti a srdciach veliteľ, učiteľ, dobrý človek a jeho osobný príklad. Nech mu je dobre vo výsadkovom nebi a nech odpočíva v pokoji.

ČESŤ JEHO PAMIATKE.

Za prezídium a členov KVV SR
mjr. v. v. Mgr. Vladimír Schneider
viceprezident
Kondolencia_KVV_SR_Skácel Luděk (1).jpg
Kondolencia_O_KVV_BB_Skácel_Luděk (1).jpg

Znak KVV Prostějov

Odznak KVV Prostejov od roku 2002.JPG

Union European Paratroopers

Union European

Union European

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one