Motto: ÚKOL MUSÍ BÝT SPLNĚN.

Nové publikace-informace kolegy V.Kameníka

10. května 2018 v RSVK v Praze Na Zátorce, před zahájením oslavy Dne vítězství, opět prodával své knihy Olin Jurman, včetně té nové, Vlastizrádce - největší porážka čs. rozvědky (to je František Tišler).
U stolku vedle Olina byla prodávána nová vázaná kniha ROZVĚDKY, asi autorem, za 250 Kč. Nebyl již čas podívat se na obsah knihy, avšak kolegyně Olga si tuto knihu koupila. Na dotaz mi nyní sdělila jméno autora a více k obsahu knihy. Její zajímavé informace pro příznivce této tematiky přikopíruji.

Ke knize ROZVĚDKY, napsal ji Vladimír Mohyla a pojednává o historii Československého výzvědného zpravodajství v letech 1918 - 1990. Je to podrobné svědectví o zpravodajské službě, pohledem zevnitř, očima člověka, který zde pracoval, ale nejsou to historky jednotlivce, je to pojaté jako historická studie celého rozsahu těchto služeb... vychází hodně z práce v archivech i svědectví účastníků. Už obsah na začátku knihy hodně napovídá o celkovém rozsahu a záběru knihy.
Pět částí , každá má několik kapitol ... například ... jak jsem se stal zpravodajcem... nábor, zpravodajský institut ... v první části knihy.... v dalších částech např. Organizace čs. rozvědky v letech 1936 - 1939, nebo vývoj situace od roku 1945 atd.
Organizace a metody práce na GŠ/ZS .... nebo vznik obranného zpravodajství ... nebo VKR v roce 1969.
Je to zajímavá kniha a myslím, že nejen pro vojáky a bývalé příslušníky výzvědného zpravodajství ... i laik si počte a udělá si obrázek o obrovském rozsahu této činnosti.
S pozdravem
Václav Kameník
10.06.2018 16:38:02
Klub výsadkových veteránů Prostějov, z.s.

Znak KVV Prostějov

Odznak KVV Prostejov od roku 2002.JPG

Union European Paratroopers

Union European

Union European

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one