Motto: ÚKOL MUSÍ BÝT SPLNĚN.
Náš KVV Prostějov byl požádán o pomoc při dohledání kontaktů na spolubojovníky sloužící u VÚ 8280 v Prostějově v letech 1975-1977.

Dobrý den.
Vážený pane, obracím se na Vás s žádosti o pomoc, při dohledání kontaktů na bývalé kamarády,-spolubojovníky.
Tak jako mnoho jiných mladých mužů v tehdejší ČSSR i já jsem byl povolán ke splnění základní vojenské služby a to v r.1975. ZVS jsem absolvoval u výsadkového pluku v Prostějově, VÚ 8280, v létech 1975-1977. V té době byla navázána mnohá přátelství, některé téměř po půlstoletí zůstala, jiné, což je většina, běh času odvál téměř v zapomnění.
Nyní, kdy už jsme v seniorském věku, mnohý z nás svou profesní kariéru ukončil, zbývá tedy více času na vzpomínky a na staré kamarády-spolubojovníky.
Prosím Vás tedy, je-li to ve Vašich silách, o pomoc při dohledání starých kamarádu-spolubojovníků, kteří v roce 1975-1977 tak jako já, vykonávali základní vojenskou službu u výsadkového pluku v Prostějově, VÚ 8280.
Chápu, že po téměř půl století je to, mnohdy i vzhledem ke společenským a právním změnám, které v minulosti proběhly, téměř nemožné. Přes to, prosím je – li ve vašich řadách klubu výsadkových veteránů taková osoba, nebo mezi Vašimi příznivci či známými alespoň o předání kontaktu na mne, viz.níže.
Snad i pro ostatní výsadkáře-veterány, bude zajímavým dohledat své bývalé kamarády-spolubojovníky na tomto odkazu Spojte se svými spolubojovníky a zavzpomínejte na časy strávené na vojně https://spolubojovnici.armyburza.cz/utvar/217

Děkuji za spolupráci v této záležitosti.
S pozdravem
Vratislav Kořínek
malito:vratislav@ante.cz

Znak KVV Prostějov

Odznak KVV Prostejov od roku 2002.JPG

Union European Paratroopers

Union European

Union European

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one