Motto: ÚKOL MUSÍ BÝT SPLNĚN.

Branné hry a soutěže VV

Nultý ročník Memoriálu gen. Klemeše v Chrudimi

Víceboje na Chrudimském letišti se letos zúčastnilo 6 členů KVV Prostějov (2 družstva).
Předpověď nepříznivého počasí naštěstí nevyšla a tak navzdory chladnějšímu a větrnějšímu podnebí si závodníci užili pestrou paletu disciplín, příjemnou atmosféru vytvořenou domácími organizátory i výborný guláš.
Celkově příjemný dojem podtrhly také nečekaně dobré výsledky naší výpravy v soutěži;
Z žen podala skvělý výkon jedna z našich nových kolegyň Tereza Lemerová, která má v poslední době výbornou formu a pokud jí vydrží, jistě svůj úspěch zopakuje i na memoriálu na Hamrech. Tato žena nejenže zvítězila v kategorii žen, ale celkovým součtem bodů se umístila na 2. místě všech účastníků memoriálu. Její životní partner Pavel Vašek přispěl do rodinné sbírky dalším zlatem a to za střelbu z pistole Glock.
To však není konečný výčet úspěchů zástupců našeho KVV. Ivo Lorenc přivezl z pistolové střelby bronz a Stanislav Lánský přispěl dvěma zlatými medailemi poté, co vyhrál střelbu ze vzduchovky a nakonec se stal celkovým vítězem tohoto ročníku memoriálu.
Pokud všem závodníkům vydrží forma, je naděje, že na sebe další ocenění nenechají dlouho čekat.
Souhrn výsledků:
1. místo celkové pořadí soutěže (Lánský)
1. místo pistole Glock (P.Vašek)
1. místo vzduchovka (Lánský)
1. místo celkové pořadí ženy (Lemerová)
2. místo celkové pořadí soutěže (Lemerová)
3. místo pistole Glock (Lorenc)
Prostějovští střelci nejúspěšnějšími v Holešově
Příslušníci KVV Prostějov již tradičně vozí z každé střelecké soutěže nějaká ocenění.
Nejinak tomu bylo i na střeleckém dvojboji v Holešově-Dobroticích, který pro ně byl již sedmým letošním závodem.
Dobrotický dvojboj je specifický tím, že se soutěží s vojenskými zbraněmi. Tato skutečnost de facto vylučuje možnost tréninku a přesnější přípravy. Navíc zbraně, zapůjčené od vojáků, byly nastřeleny na každého majitele individuálně, takže soutěžící předem nevěděl, jestli mu přidělená zbraň bude vyhovovat či ne. Z těchto důvodů naši závodníci neočekávali nějaké oslnivé výsledky. Mohli spoléhat jen na poctivou přípravu se zbraněmi vlastními a na zkušenosti z pravidelných soutěží.
Přes uvedené proměnné, ovlivňující výsledky takového typu soutěže, podali naši střelci nad očekávání kvalitní výsledek a slavné černé vesty se znakem KVV Prostějov bylo nakonec na stupních vítězů vidět při vyhlašování všech kategorií.
Svou stálou střeleckou formu potvrdily zejména ženy. Eva Lánská obsadila 3. místo a Miluše Rejkubová opanovala trůn nejvyšší, když za sebou nechala nejen svou klubovou kolegyni, ale také zkušenou střelkyni z Holešova.
Neméně úspěšní byli muži. Nejšťastnějším z nich byl klubový nováček Pavel Vašek – stal se nejen nejlepším střelcem z pistole, ale celkovým součtem bodů z obou zbraní také nejlepším dvojbojařem soutěže. Jen o pět bodů za ním na bronzové pozici zazářil jeho otec Milan Vašek. Ivo Lorenc druhým místem a Stanislav Lánský třetím místem ve střelbě z útočné pušky přispěli spolu s vyrovnaným výkonem Milana Vaška v obou zbraních k celkovému vítězství týmů ve střelbě z Brenu a nakonec i k výsledné zlaté a stříbrné pozici našich střelců v bodování týmů.
Souhrn výsledků:
Pistole: 1. místo Pavel Vašek
1. místo tým KVV PV muži (Pavel Vašek, Milan Vašek, Stanislav Lánský)
Útočná puška: 2. místo Ivo Lorenc
3. místo Stanislav Lánský
1. místo tým KVV PV muži (Pavel Vašek, Milan Vašek, Stanislav Lánský)
2. místo tým KVV PV 2 (Ivo Lorenc, Miluše Rejkubová, Eva Lánská)
Dvojboj ženy: 1. místo Miluše Rejkubová
3. místo Eva Lánská
Dvojboj jednotlivci: 1. místo Pavel Vašek
3. místo Milan Vašek
Celá soutěž probíhala ve velmi přátelském ovzduší a za velmi dobré organizace KVV Holešov, příslušníků Vyšší a Střední policejní školy MV v Holešově a příslušníků 102.pzpr.
Účast našich družstev v soutěži byla umožněna i díky finanční podpoře Města Prostějova.
Fotografie J.Kováře ze soutěže na https://www.zonerama.com/jardakov/Album/7443196
Kol. Jaroslav Kovář

Znak KVV Prostějov

Odznak KVV Prostejov od roku 2002.JPG

Union European Paratroopers

Union European

Union European

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one