Motto: ÚKOL MUSÍ BÝT SPLNĚN.
Slavnostní nástup u příležitosti 71.výročí osvobození Československa.
Na pozvání Klubu výsadkových veteránů Praha západ plk.Jaroslava Vondry jsme se zúčastnili dne 14.5.2016 slavnostního nástupu u příležitosti 71. výročí osvobození Československa, který se konal v Jesenici u Prahy. Význam tohoto aktu podtrhla účast delegace Ruské federace v čele s vojenským a leteckým přidělencem RF v ČR plk. Igorem V.Schepinem, účast vojenského přidělence Francie a zejména dcery arm.gen. Ludvíka Svobody profesorky Zoe Klusákové i řady dalších hostů. Tohoto slavnostního aktu se spolu s námi zúčastnili zástupci KVVV Praha, KVV Holešov, KVV Hradec Králové, KVV Chrudim, KVV Jindřichův Hradec, KVV Liberec, KVV Pardubice, KVV Plzeň a KVV Tábor. Jak je již tradicí, ze Slovenské republiky se zúčastnili veteráni, vojenští výsadkáři z Bratislavy a Žiliny.
Slavnostní akt byl zahájen přinesením zástavy České republiky a zástavy KVV Praha západ. Emotivním prvkem slavnostního aktu byly hymny Ruské federace, České republiky, Slovenské republiky a Francie a v neposlední řadě slavná píseň Svatá válka.
Předseda KVV Praha západ kolega Jaroslav Vondra ve svém vystoupení zdůraznil výrazný podíl Rudé armády na porážce fašistického Německa a osvobození Československé republiky. Neopomněl ani
na podíl spojenců v protifašistickém boji. Ocenil účast a podíl jak 2.pdb, ale i paradesantních skupin vysazovaných na našem území v boji za národní osvobození.
Součástí slavnostního aktu bylo vyznamenání jednotlivců, kteří se významně podílejí na rozvíjení výsadkových tradic v rámci své aktivní práce v klubech výsadkových veteránů. Medaili KVV Praha západ „Pravda zvítězí“ byl vyznamenán mimo jiné i prezident KVV v ČR a předseda KVV Prostějov plk. v.v. ing. František Stavný.
Po slavnostním aktu bylo dost prostoru na diskuze, nejen na vzpomínky výsadkových veteránů z aktivní služby, ale i ze současné činnosti KVV v ČR a SR. Tato akce přispěla k upevňování přátelství a sounáležitosti výsadkářů všech generací, přispěla k rozvíjení povědomí a úcty k činnosti našich předchůdců – výsadkářů.
Poděkování za přípravu a organizaci této akce patří KVV Praha západ, jmenovitě kol. Jaroslavovi Vondrovi a v neposlední řadě veliteli 102. pzpr. za vytvoření podmínek pro dopravu členů KVV Prostějov, Holešov a Brno.

Kolega Jaroslav Ondrejčák
DSC_0991.JPG
DSC_0996.JPG
DSC_1009.JPG
DSC_1023.JPG
DSC_1033.JPG
DSC_1054.JPG
DSC_1055.JPG
DSC_1157.JPG
16.05.2016 17:47:18
kvvprostejov
Prezident klubů výsadkových veteránů v ČR
Prezident klubů výsadkových veteránů v ČR
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one