Motto: ÚKOL MUSÍ BÝT SPLNĚN.
Dne 8.11.2020, nás ve věku 82 let tiše opustil člen Klubu výsadkových veteránů při VÚ 8280 Prostějov a dlouholetý funkcionář výboru našeho klubu pplk. v.v. Ivan Verner. Byl příslušníkem 22. výsadkové brigády a po její reorganizaci, 22. výsadkového pluku SU v Prostějově. Byl spolehlivým důstojníkem, kamarádem a kolegou. Sloužil na velitelských a štábních funkcích až do svého odchodu z armády do starobního důchodu. V r. 1990 se svými kolegy založili náš klub, který letos oslavil 30. výročí svého vzniku. Dlouhá léta aktivně působil ve výboru klubu a vedl klubovou Kroniku. Byl držitelem všech klubových vyznamenání, včetně Zlatého odznaku výsadkového veterána. Za jeho celoživotní aktívní činnost ve výsadkovém veteránském hnutí, mu výbor našeho klubu uděluje In memoriam - Pamětní odznak k 60. výročí působení VÚ 8280 v Prostějově.
Vzhledem k Nařízení vlády ČR o opatřeních proti COVID-19, se nemůžeme s Ivanem rozloučit se všemi vojenskými poctami, které si zaslouží. Jeho pohřeb bude jen v rodinném kruhu. Jménem výboru KVV Prostějov, vyjadřuji celé jeho rodině upřímnou soustrast v jejich zármutku.
Ivane, odpočívej v pokoji.
Čest Tvé památce, kolego.
Ing. František Stavný – předseda KVV Prostějov, z.s.
Ta zpráva je pro mě obzvlášť smutná . Byli jsme sousedé, sloužili jsme spolu u 72.vpr. Byl to opravdový dělník výsadkové brigády - moc jsem si lidí, kteří poctivě sloužili i když nedosáhli potřebné vojenské vzdělání a své funkce zvládali - vážil. I takové brigáda potřebovala.
Za náš Liberecký klub přijměte upřímnou soustrast nad jeho odchodem.
ČEST JEHO PAMÁTCE. J.Chromek
Vážení priatelia,

príjmite aj od nás, výsadkových veteránov na slovenskom brehu rieky Moravy vyjadrenie smútku a ľútosti nad odchodom dobrých chlapov z našich radov.

Vyjadrujeme smútok a ľútosť nad odchodom do výsadkového neba všetkým blízkym a priateľom Jaroslava Mudrocha a rovnako blízkym a priateľom Ivana Vernera. Nezabúdame na to, že sme, aj keď dávno, spoločne prisahali.

ČESŤ ICH PAMIATKE.


Za KVV SR

a O KVV SR BB

Mjr. v. v. Mgr. Vladimír Schneider

viceprezident
Kondolencia_KVV_SR_Verner.jpg
Kondolencia_O_KVV_BB_Verner.jpg
Kondolencia_O_KVV_BB_Mudroch.jpg
Kondolencia_KVV_SR_Mudroch (1).jpg
Předseda KVV Prostějov, z.s., plk.v.v., Ing.František Stavný
Předseda KVV Prostějov, z.s., plk.v.v., Ing.František Stavný
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one