Motto: ÚKOL MUSÍ BÝT SPLNĚN.
Vážení priatelia,
smútime nad odchodom nášho veliteľa, učiteľa, kolegu a priateľa, Plk. v. v. Ing. Jiřího Dufka.
Do výsadkového neba odišiel dobrý chlap, ale neopustil nás. Zanechal nám ducha svojej osobnosti, vedomie kolegiality, spolupatričnosti a výnimočnosti podopretej aj jeho literárnym dielom, ale hlavne jeho životom. Patrí medzi osobnosti, vďaka ktorým považujeme za samozrejmosť trvale výbornú spoluprácu medzi Klubmi vojenských výsadkových veteránov v Čechách a na Slovensku.
Nezabudneme.

ČESŤ JEHO PAMIATKE.

Vladimír Schneider
DSC_8565a (2).jpg
Vážené kolegyně, kolegové,
včera dne 12.10.2018 nás zastihla neočekávaná a nanejvýš smutná zpráva. Ve věku 85 let zemřel bývalý příslušník štábu 22.vb mjr. v.v. Ladislav Jugas. Neočekávaná proto, že ještě v první polovině září 2018 spolu s manželkou paní Hankou se aktivně zapojil do přípravy a provedení XIV. ročníku Memoriálu zakladatelů výsadkového vojska gen. Karla Palečka, gen. Rudolfa Krzáka, plk. Josefa Černoty a X. ročníku Memoriálu vynálezce padáku Štefana Baniče.
Náš kolega Ladislav Jugas byl hrdým výsadkářem, nesmírně pracovitým a přátelským člověkem. Od roku 2000 plných 15 let aktivně a zodpovědně pracoval ve výboru KVV Prostějov, ať to bylo ve finanční nebo v kulturní oblasti. Bylo na něho vždy plné spolehnutí. I po ukončení práce ve výboru KVV, kdykoliv na požádání výboru KVV se spolu s manželkou paní Hankou aktivně zapojovali do přípravy a provedení zejména sportovních a kulturních akcí.
Byl nositelem několika státních i klubových vyznamenání. Za svoji angažovanou a aktivní klubovou práci byl vyznamenán Zlatým odznakem výsadkového veterána KVV Prostějov.
Čest jeho památce. Jaroslav Ondrejčák


Poslední rozloučení s vojenskými poctami se konalo v pátek 19. 10. 2018 v 11,00 hodin ve smuteční obřadní síni na městském hřbitově v Prostějově. Za náš KVV se s kolegou L.Jugasem rozloučil předseda KVV Prostějov kolega František Stavný.
Kondolencia_O_KVV_BB_Jugas.jpg
IMG_2424.JPG
IMG_2427.JPG
IMG_2426.jpg
Prezident klubů výsadkových veteránů v ČR
Prezident klubů výsadkových veteránů v ČR
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one