Motto: ÚKOL MUSÍ BÝT SPLNĚN.
DSC_5061.JPG
DSC_5067.JPG
DSC_5071.JPG
DSC_5036.JPG
Pietní akt u hrobu generála Karla Palečka v Plzni
Vážené kolegyně, kolegové,
uběhlo 70 let od podpisu rozkazu MNO č. 1, který podepsal plk. Paleček alias“Táta Palec“ k výstavbě výsadkových jednotek v Československu. A tak, jako každý rok, zúčastnily se 9. 3. 2017 KVV z ČR spolu se 102. pzpr, který v názvu útvaru nese jméno gen. Palečka, Pietního aktu u hrobu zakladatele výsadkových jednotek. Toto výročí se zde také projevilo i vyšší účastí členů KVV, vojáků i hostů. U hrobu gen. Palečka byly jednotlivými KVV, vojáky i hosty položeny kytice. Za náš klub položil kytici kol. Jindřich Starý sen. a kol. Jiří Hudský. Ke shromáždění pak promluvil předseda KVV Plzeň, kol. Láďa Sliva, který v krátkosti představil gen. Palečka od dob Rakouska – Uherska, jeho účasti v 1. Světové válce, popsal jeho úkoly v 2. Světové válce, jeho činnost po osvobození i jeho perzekuování v době totalitního režimu. Kol. Sliva připomněl všem přítomným důležitost poznání historie národa, neboť vypuštěním tak důležité oblasti života nemůžeme pak správně a dobře kráčet do budoucna.
Pietního aktu se zúčastnil mimo plzeňského KVV také KVV Praha, Liberec, Chrudim, Písek, Tábor, J. Hradec, Brno, Holešov a Olomouc. Za náš klub se pak účastnily kolegyně: Věra Hudská, Jarmila Chudá, Iveta Skrbková, Marie Skrbková a kolegové: Jiří Hudský, František Chudý, Jaroslav Kovář a Jindřich Starý sen.
V další části akce zorganizoval hostitelský klub Plzeň pro zájemce prohlídku města, další nabídnutá možnost byla prohlídka Techmánie. Nejvíce zájemců zhlédlo film ve 3 D v Planetáriu o vzniku letectví a rekordní seskok z 28 km.
kol. František Chudý
Předseda KVV Prostějov, z.s., plk.v.v., Ing.František Stavný
Předseda KVV Prostějov, z.s., plk.v.v., Ing.František Stavný
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one