Motto: ÚKOL MUSÍ BÝT SPLNĚN.
Den veteránů v Prostějově i Afghánistánu

      Dne 11.11.2008 jsme slavnostním nástupem 601. skupiny speciálních sil a položením věnců a kytic ke hrobům válečných veteránů uctili památku těch, kteří za obranu vlasti, demokracie a míru položili své životy. A to nejen v první a druhé světové válce, ale i v novodobé historii v misích na Balkáně, Perském zálivu, Afghánistánu a dalších zemí.
      Mezi hosty jsme přivítali ředitele Vojenského zpravodajství generál majora Ondreje Páleníka, představitele města Prostějov, ČSOL, Českého svazu bojovníků za svobodu, župy sokolské a dalších organizací.
      Generál Páleník vyhlásil rozkaz ministryně obrany ke Dni veteránů, ve kterém ministryně vyjádřila poděkování za každodenní náročnou práci, kterou mnohdy i s nasazením života vykonáváme.
      I v dalekém Afghánistánu si vojáci Kontingentu speciálních sil připomněli událostí spjaté s tímto historickým datem a vzdali hold tomuto památnému dni. Dni, který je nyní už i jejich dnem, neboť právě oni jsou jedni z těch, kteří tvoří novodobou historii válečných veteránů. (16.11.2008)

 

17.02.2009 00:08:46
kvvprostejov
Prezident klubů výsadkových veteránů v ČR
Prezident klubů výsadkových veteránů v ČR
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one