Motto: ÚKOL MUSÍ BÝT SPLNĚN.
DSC_6841.jpg
Ve dnech 28. – 29. 8. 2013 byl Klubem výsadkových veteránů Chrudim organizován IX. ročník Memoriálu zakladatelů výsadkového vojska gen. Karla Palečka, gen. Rudolfa Krzáka, plk. Josefa Černoty a vynálezce padáku Štefana Baniče ve sportovních disciplínách. Náš klub se samozřejmě aktivně účastnil, aby hájil naše barvy a obhájil prvenství z roku 2012. Tentokrát nám to tak úplně nevyšlo. Družstvo ve složení František Chudý, Milan Chovanec
a Jaroslav Kovář se umístilo ze 14 družstev, v celkovém hodnocení pěti disciplín až na 5. místě. V disciplíně - střelba ze vzduchové - paintbolové pistole obsadilo 3. místo.
1. místo a putovní poháry získal KVV Prešov, kterému gratulujeme, také proto, že tento KVV je prvním slovenským klubem, který za celou dobu organizování a konání této soutěže, tuto konečně vyhrál.
Celá sportovní akce byla předsedou. kol. Ing. J. Čermákem, S. Rychlým a dalšími organizátory KVV Chrudim velmi dobře připravena a řízena. Bez připomínek bylo zabezpečeno ubytování na ubytovně Střední zemědělské školy. Vynikající bylo stravování ve stylově zařízené restauraci mimo město v přírodní scenérii chrudimských lesů, kde také proběhl start i cíl, tohoto ročníku.
Mimo soutěžního družstva našeho klubu se IX. ročníku Memoriálu účastnili: manželé, Maruška a Ing. Jindřich Staří, kteří mimochodem tuto soutěž – I. ročník vyhráli, Dana a František Lejskovi, Zdena a Dušan Hricovi, kol. Ota Hájek a pochopitelně předseda našeho klubu Ing. Jindřich Čtverák. Zajímavostí také bylo předávání medailí, pohárů a diplomů. Mimo předsedy KVV Ing. Jaromíra Čermáka, gratulovali k umístění soutěžním družstvům i starosta města Chrudim Mgr. Miroslav Řezníček - zapálený příznivec chrudimských výsadkářů a místostarosta obce Slatiňany, náš bývalý příslušník VÚ 8280 genmjr. v. z. Josef Prokš.
Mimo gratulací k soutěžním úspěchům, byly předávány i Pamětní odznaky gen. Klemeše, které byly uděleny expředsedovi našeho klubu kol. Jindřichu Starému, současnému předsedovi klubu kol. Jindřichu Čtverákovi. Tímto Pamětním odznakem byl také dekorován prapor KVV Holešov, který převzal jeho předseda, kol. Dušan Hric.
Celkový dojem z této velmi důležité akce, která se koná každý rok u určeného KVV byla všemi zúčastněnými hodnocena velice kladně a proto patří poděkování především předsedovi KVV Chrudim kol. Ing. Jaromíru Čermákovi, S. Rychlému, ale i všem ostatním členům organizačního týmu chrudimského klubu.

kol. František Chudý
=
06.09.2013 15:34:18
kvvprostejov
Prezident klubů výsadkových veteránů v ČR
Prezident klubů výsadkových veteránů v ČR
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one